جیوه

سمیت انسان با شکل جیوه، دوز و میزان قرار گرفتن در معرض آن متفاوت است.

اندام هدف برای بخار جیوه استنشاقی در درجه اول مغز است. نمک های جیوه و جیوه عمدتاً به پوشش روده و کلیه آسیب می رسانند، در حالی که متیل جیوه به طور گسترده در سراسر بدن توزیع می شود.

یکی از جیوه های پرکاربرد جیوه قرمز می باشد که در ساخت آمپول از آن استفاده می شود و برای اطلاع از قیمت آمپول جیوه قرمز می توانی به سایت های معتبر مراجعه کنید.

مسمومیت با دوز متفاوت است: مواجهه حاد زیاد با بخار جیوه عنصری باعث ایجاد پنومونیت شدید می شود که در موارد شدید می تواند کشنده باشد.

قرار گرفتن در معرض مزمن درجه پایین با اشکال عنصری یا سایر اشکال جیوه، علائم و یافته‌های بالینی ظریف‌تری را ایجاد می‌کند، همانطور که در ادامه بحث خواهد شد.

اختلافات قابل توجهی در مورد اهمیت بالینی قرار گرفتن در معرض اشکال مختلف جیوه و سنگ جیوه و برخی اختلاف نظرها در مورد تکنیک های ارزیابی بالینی بار جیوه وجود دارد.

این مقاله به منظور بررسی داده های منتشر شده در مورد این مسائل و ارزیابی تجربه بالینی منتشر شده با استفاده از DMPS برای حذف جیوه از بدن انسان است.

جیوه

اکثر نویسندگانی که از این به بعد ذکر شده اند، DMPS را شلاتور قوی تری نسبت به DMSA می دانند، به استثنای یک استثنا که شواهدی را ذکر می کند که DMSA در حذف جیوه آلی مؤثرتر است.

جیوه یکی از ماده های سمی و خطرناک می باشد که حکم خرید و فروش جیوه قرمز بسیار سنگین می باشد.

 این یک موضوع پیچیده است. جذب DMPS و DMSA با مصرف از یک بیمار به بیمار دیگر بسیار متغیر است. DMPS را می توان به صورت داخل وریدی داد، در حالی که DMSA نمی تواند.

DMPS به طور قابل توجهی ایمن تر از پنی سیلامین یا آنتی لویزیت بریتانیایی است، همانطور که در ادامه توضیح داده می شود. این برای ترکیب در ایالات متحده و بدون نسخه در آلمان موجود است.

سنگ جیوه یکی از سنگ های گران قیمت می باشد که به سنگی که در آینه دیده نمی شود معروف است.

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، بیشتر قرار گرفتن انسان در معرض جیوه به دلیل خروج جیوه از آمالگام دندان، بلعیدن ماهی آلوده یا قرار گرفتن در معرض شغلی است.

 • منابع:
  1. Mercury Toxicity and Treatment: A Review of the Literature
 • تبلیغات: 
  1. معرفی انواع قره قروت صادراتی + قیمت خرید روز
  2. قیمت خرید دولومیت خام + مزایا و معایب
  3. زرشک دانه اناری + قیمت خرید، کاربرد، مصارف و خواص
  4. مرجع قیمت انواع روفرشی کشدار + خرید ارزان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *