ارده

ارده دزفول سیاه همچنین حاوی ترکیبات گیاهی به نام فیتوسترول است که ساختاری شبیه به کلسترول دارد. مصرف آنها نه تنها سطح کلسترول خون را کاهش می دهد، بلکه خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را نیز کاهش می دهد.

کمبود  ویتامین می تواند منجر به اسپاسم عضلانی، بدخلقی و افسردگی شود. تریپتوفان یک اسید آمینه ضروری است که در تولید سروتونین نقش دارد، انتقال دهنده عصبی که درد را کاهش می دهد و الگوی خواب و خلق و خو را تنظیم می کند.

ناکافی بودن تولید و انتقال سروتونین در مغز می تواند منجر به اضطراب و افسردگی شود. دانه ارده سیاه در کاهش سطح کلسترول مفید است.

آنها حاوی دو ماده به نام سزامین و سزامولین هستند که به گروهی از الیاف به نام لیگنان تعلق دارند. لیگنان ها، به ویژه هنگامی که همراه با استرهای استانول (ترکیبات شیمیایی شناخته شده برای کاهش سطح کلسترول بد) مصرف شوند اثر کاهش دهنده کلسترول دارند.

ارده

دانه‌های ارده دارای بالاترین فیتوسترول در بین تمام دانه‌ها و آجیل‌ها هستند. طبق طب سنتی چینی، بین اندام های داخلی و قسمت های خارجی مانند چشم ها رابطه قوی وجود دارد.

کبد خون را ذخیره می کند و از آنجایی که شاخه خاصی از کانال کبد به سمت چشم می رود، کبد نیز می تواند خون را به چشم ها بفرستد تا از عملکرد آنها پشتیبانی کند.
دانه ارده سیاه برای کبد مفید است زیرا خون کبد را افزایش می دهد و در نتیجه چشم را تغذیه می کند. اثرات درمانی آنها به درمان تاری دید و خستگی و خشکی چشم کمک می کند.

دانه ارده سیاه باعث افزایش انرژی، تغذیه مغز و کند کردن پیری می شود. مصرف منظم دانه ارده سیاه می تواند به کاهش علائم کمردرد، مفاصل دردناک یا سفت و سفت و ضعف در مفاصل کمک کند.

امروزه فشار خون بالا یک مشکل بهداشتی رایج در بین زنان و مردان در گروه های سنی مختلف است. مطالعات نشان داده اند که استفاده از این روغن می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. منیزیم موجود در این روغن به کاهش فشار خون کمک می کند.

طیف گسترده ای از مواد معدنی و ویتامین های موجود در این روغن به تقویت ایمنی شما کمک می کند . آنتی اکسیدان ها و این مواد مغذی به بدن کمک می کنند تا با عناصر سرطان زا به روشی بهتر مبارزه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *