الکل

الکل طبی 99 درصد ماده ای است که همه ما در طول زندگی با آن تعامل داریم. از نوشیدنی‌ها گرفته تا محصولات پاک‌کننده و پاک‌کننده ناخن، الکل به اشکال مختلف در اطراف ما وجود دارد.

سه نوع الکل وجود دارد. الکل اتیل که اغلب به عنوان اتانول شناخته می شود، تنها الکل بی خطری است که انسان می تواند مصرف کند. این نوعی الکل است که در یک بار ذخیره می شود.

ایزوپروپیل الکل، که با نام الکل مالشی نیز شناخته می شود، یک ابزار رایج برای درمان آسیب است. متیل الکل که از چوب ایجاد می شود، بیشتر برای کمک به تولید محصولات مختلف مانند فرمالدئید و پلاستیک استفاده می شود.

الکل

الکل را می توان برای تمیز کردن سطوح و اجسام بی جان به عنوان ضد عفونی کننده و همچنین به عنوان ضد عفونی کننده روی پوست و جراحات استفاده کرد.

مانند بسیاری از ابزارها، الکل را می توان به طور نامناسب استفاده کرد. هنگام انتخاب یک کنسانتره الکل، مهم است که هدف محصول را در نظر بگیرید زیرا برخی از الکل ها در کارهای خاص بهتر یا بدتر هستند.

یک ضد عفونی کننده میکروب ها و میکروب های موجود زنده را از بین می برد. این با مواد ضد عفونی کننده ای که برای تمیز کردن سطوح از مواد غیر زنده استفاده می شوند متفاوت است.

تمیز کردن بریدگی روی یک فرد از یک ضد عفونی کننده استفاده می کند، در حالی که تمیز کردن میزی که روی آن خون است، یک ضد عفونی کننده است.

برای ضد عفونی کننده، CDC اتیل الکل را به عنوان ماده ای کمتر خشن و بالقوه کمتر مضر برای پوست تشخیص می دهد. این الکل آسیب کمتری به مواد زنده وارد می کند و همان چیزی است که برای تمیز کردن زخم یا جراحت استفاده می شود.

انواع مختلفی از الکل را می توان برای هر دو این اهداف استفاده کرد و الکل را به ابزاری بسیار مفید در شیمی، صنعت بهداشت و بسیاری از زمینه های دیگر تبدیل کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *