روغن خورو

روغن موتور فیرون 5W-30، 5W-40 و 10W-40 محبوب ترین روغن های موتور هستند، اما اگر در زمستان های سخت یا دماهای زیر صفر زندگی می کنید، روغن موتور فیرون با ویسکوزیته پایین تر مانند 0W-30 یا 0W-40 توصیه می شود.

هرچه تفاوت بین ویسکوزیته در دماهای پایین و بالا بیشتر باشد، محدوده دمایی بیشتری را که روغن موتور فیرون می‌تواند در خود جای دهد، بیشتر می‌شود اما اگر مقدار ویسکوزیته در دماهای بالا خیلی زیاد باشد، راندمان خودرو، راحتی رانندگی و تمیزی موتور ممکن است کاهش یابد. تاثیر منفی گذاشت.

اگر از درجه متفاوتی از روغن موتور فیرون نسبت به توصیه شده در دفترچه راهنما استفاده کنم چه اتفاقی می افتد؟ موتورهای خودرو از مدلی به مدل دیگر از نظر سرعت دما و ظرفیت بار متفاوت هستند. بنابراین، ویسکوزیته مورد نیاز روغن موتور فیرون برای هر نوع موتور متفاوت است.

روغن موتور

روغن های مصنوعی شرکت های خودروسازی مدرن به دلیل انطباق آنها با مشخصات موتور خودروهای جدید، متعهد به استفاده از روغن های مصنوعی هستند.
روغن‌های مصنوعی نسبت به مدل‌های قبلی خود خالص‌تر هستند و برای موتورهای مدرن خودرو مناسب‌تر هستند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

هنگامی که خودرو را روشن می‌کنید، روغن به دلیل سبکی و ویسکوزیته پایین نسبت به آن به قسمت‌های مختلف موتور می‌رسد. روغن های معدنی که آن را در دماهای مختلف بهتر و قابل استفاده می کند و عمر موتورها را افزایش می دهد.

شهرت روغن های صنعتی به دلیل مناسب بودن برای خودروهای اسپورت و همگام با پیشرفت صنعت خودروسازی و موتورهای آن محبوب شده است.

روغن نیمه سنتتیک استفاده از روغنی که برای خودروی شما مناسب نیست ممکن است باعث از بین رفتن موتور خودرو شود.
روغن های نیمه سنتتیک مخلوطی از روغن های معدنی و روغن های مصنوعی هستند.

روغن های نیمه سنتتیک به دلیل وجود چگالی های مختلف در نتیجه اختلاط و ادغام صورت گرفته عملکرد بهتری در دماهای مختلف ارائه می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *