شامپو

موهای کثیف شسته نشده بوی بدی دارند و چرب و کدر به نظر می رسند که حتی اگر آزارتان ندهد اطرافیانتان را بسیار ناراحت می کند. اگر این موهای کثیف را فقط با آب بشویید، مقدار مشخصی کثیفی در ریشه موهایتان باقی می ماند.

شامپو مو کراتینه که سهم بسیار مهمی در محصولات مراقبت شخصی دارد، در لغت نامه های ترکی به عنوان “صابون مایع که عموماً برای شستن مو استفاده می شود” نامیده می شود.

با این حال، تولید کنندگان شامپو مو کراتینه با این تعریف مخالف هستند و استدلال می کنند که شامپو مو کراتینه یک محصول مراقبتی است نه یک محصول تمیز کننده.

شامپو

شامپو مو کراتینه چیست؟ شامپو مو کراتینه ها مواد پاک کننده ای هستند که برای پاکسازی عمیق انواع قسمت ها و کثیفی های مو ضروری هستند. همه شامپو مو کراتینها در تماس با آب خاصیت کف کنندگی دارند.

هنگامی که مو با شامپو مو کراتینه شسته می شود، روغن موجود در مو و پوست سر را تمیز می کند. موهایی که از شامپو مو کراتینه استفاده می شود راحت تر شانه می شوند و به راحتی فرم می گیرند.

در حالی که موهای شسته شده با صابون سخت تر و بدون مراقبت است. موهای شسته شده با شامپو مو کراتینه مرتب به نظر می رسند.

تاریخچه شامپو مو کراتینه اولین شامپو مو کراتینهی مورد استفاده در جهان سابقه ای به دوران باستان دارد. اولین شامپو مو کراتینه توسط مصریان باستان اختراع شد . مصریان موهای خود را با اسید سیتریک می شستند.

کلمه شامپو مو کراتینه در زمان مد هندی بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. در لغت به هندی به معنای ماساژ است. به این معنا، این کلمه از سال 1740 به طور مکرر در کتاب های مربوط به هند به کار رفته است.

اسید اسکوربیک این نوع اسید از ویتامین C به دست می آید و این اسیدهای طبیعی پوست سر را نرم می کند.
پابا از مو و پوست سر در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند.
روغن های سالم فواید موادی مانند روغن فندق، شیا و گردو برای سلامت مو مشخص شده است. همه آنها مرطوب کننده های طبیعی هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *