شیلنگ لاستیکی باد سلاح سنگ مردم اوکراین در جنگ در برار روسیه شناخته شد

ظاهراً مربوط به قدیمی ترین خط لوله بود. مشخص است که لوله ها شلنگ های مشابه ساخته شده از پوست از 200 سال قبل از میلاد استفاده می شد.

در پایتخت بیزانس  شهر قسطنطنیه اکنون به آن استانبول می گویند. خطوط لوله انعطاف پذیر برای انتقال نفتی که کشتی ها به مخازن می آوردند. سوخت در سواحل دریای خزر استخراج شد.

در بیزانس با شیلنگ لاستیکی باد حمام های عمومی را گرم می کردند. همچنین، نفت بخشی از معروف “آتش یونانی” بود  یک ابر سلاح اواخر دوران باستان.

در این سطح، توسعه آستین های انعطاف پذیر باقی ماند تا اینکه در حدود سال 1500، لئوناردو داوینچی به این فکر کرد که چگونه به مردم اجازه تنفس در زیر آب را بدهد.

شیلنگ

جمع و جور و مفید به این معنی است که شلنگ اصلی کوچک است می توان آن را روی یک قلاب دیواری، روی یک قفسه یا در یک جعبه فشرده نگهداری کرد. در حین کار، محصول اشتباه نمی شود، مانند شلنگ های آبیاری معمولی به گره نمی خورد و خم نمی شود.

تقریباً در همان زمان، رونق موتورسازی و توسعه فعال مهندسی حمل و نقل در اروپا و ایالات متحده آغاز شد. برای موتورها، اتصال قابل اعتماد لوله ها مورد نیاز بود به استثنای کوچکترین نشت بنزین.

پس از تعدادی آزمایش در سال 1921 در انگلستان، یک گیره شلنگ کرم درایو اختراع شد که امروزه نیز از آن استفاده می کنیم.

طبق افسانه، آب در مسافت زیادی تامین می شد  12 روز سفر. مایع به مخزنی که در بیابان حفر شده بود تخلیه می‌شد و تعداد آنها به سه نفر می‌رسید که هر کدام با یک آستین جداگانه تغذیه می‌شدند.

اهمیت شیلنگ در دنیای مدرن به سختی قابل برآورد است، از آن در زیر آب و در فضا استفاده می شود، روش های استفاده از آن به قدری متنوع است که بیشتر فعالیت های انسانی را پوشش می دهد.