چای

اگر در سراسر جهان به دلیل طعم تصفیه شده اش مورد قدردانی قرار می گیرد، چای سبز بیش از هر چیز دارای فضیلت های استثنایی برای سلامتی و رفاه عمومی است. چای سبز معطر ریشه در آسیا دارد، جایی که هزاران سال است که به دلیل فواید فراوانی که دارد، هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی مصرف می‌شود.

برای استفاده کامل از گنجینه‌هایی که این گیاه برای ما در نظر گرفته است، انتخاب چای با کیفیت و تازه دم کرده آن ضروری است.

لاغری، قند خون، سلامت قلب و عروق وحافظه فواید چای سبز را بر بدن خود کشف کنید.

چای

چای سبز: متحد لاغری

عزیزان رژیم های لاغری، چای سبز با ترکیب گلاب برای واژن یک درمان معجزه آسا نیست، بلکه جواهری از طبیعت با خواص فراوان است. کافئین (یا تئین) و پلی فنول موجود در برگ های چای سبز در فعال سازی چربی سوزی شرکت می کنند، در حالی که کاتچین، آنتی اکسیدان قوی موجود در آن، به تنظیم افزایش وزن و توزیع یکنواخت چربی ها کمک می کند. همچنین یک دیورتیک قوی است که به بدن کمک می کند تا از شر سمومی که می توانند عملکرد مناسب متابولیسم شما را مختل کنند خلاص شود.

مبارزه با دیابت
به لطف اثر کاتچین بر جذب انسولین و کاهش سطح قند خون، چای سبز نوشیدنی ایده آلی برای مبارزه با دیابت نوع 2 است. اگر جایگزین سایر وسایل پزشکی نشود، اما به طور قابل توجهی افزایش قند خون را کاهش می دهد.

چای سبز برای یک روحیه سریع
ترکیب کافئین و ال تیانین موجود در چای سبز ماچا اثرات مفید خود را بر عملکردهای شناختی نشان داده است. این مولکول ها به بهبود دامنه توجه و تحریک حافظه کمک می کنند. کاتچین به مبارزه با پیری مغز و شروع بیماری های عصبی مانند آلزایمر یا پارکینسون کمک می کند.

خواص چای آلبالو برای لاغری

یک آنتی اکسیدان قوی
چای سبز و چای لیمو عمانی چیزی نیست جز نوشیدنی با بالاترین پتانسیل آنتی اکسیدانی، به لطف 3 ماده فعال قدرتمند: کاتچین، تافلاوین و تیاروبیگین. بنابراین، دو فنجان چای یک اثر آنتی اکسیدانی معادل هفت لیوان آب پرتقال ایجاد می کند! این مواد مفید با پیری سلولی مبارزه می کنند و به تخریب سلول های سرطانی کمک می کنند.

چای سبز از سر تا قلب
در میان بسیاری از اثرات مثبت آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز، ما به ویژه پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی را می یابیم. در واقع، چندین مطالعه علمی پیشرفته ثابت کرده اند که مصرف منظم چای سبز به طور قابل توجهی خطر سکته مغزی و بیماری قلبی را کاهش می دهد. ما این مزیت را مدیون پلی فنول هایی هستیم که در از بین بردن کلسترول بد و بهبود گردش خون عمل می کنند.

خلق و خوی درخشان
اگر اکنون با فواید آن بر سلامت قلب و عروق، حافظه یا حتی اثرات آن بر روی ظاهر آشنا شده اید، آیا می دانستید که چای سبز برای سلامت عاطفی نیز عالی است؟ در واقع، ال تیانین و کافئین موجود در یک فنجان چای حاوی خواص ضد استرس هستند و تولید دوپامین را تحریک می کنند، یکی از اصلی ترین هورمون های مسئول احساس شادی! نیازی به تعجب نیست که چرا ژاپنی ها از چای سبز برای مبارزه با علائم افسردگی استفاده می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *