قابلمه تفلون تابان سایز 30 موجب درمان سر درد می شود

این پلاستیک شفاف که با نام پلی‌ترترافلوئورواتیلن (PTFE) نیز شناخته می‌شود، برای پوشاندن قابلمه تفلون تابان سایز 30 و تابه‌های فلزی استفاده می‌شود و سطحی مومی مانند و قابل تمیز کردن آسان به آن‌ها می‌دهد و برای دهه‌ها، دانشمندان درباره بی خطر بودن آن برای پخت و پز بحث کرده‌اند.

گذراندن هر روز صبح در سینک آشپزخانه با خراشیدن باقی مانده های زغالی صبحانه بعد از مدتی خسته کننده می شود. ظروف نچسب ممکن است جایگزین جذابی به نظر برسند اما آیا ایمن هستند؟

سوزان فنتون، متخصص غدد درون ریز در مؤسسه ملی علوم بهداشت محیطی در کارولینای شمالی، گفت: معمولاً وقتی مردم در مورد ایمنی ظروف نچسب خود سؤال می کنند در مورد نام تجاری تفلون صحبت می کنند.

کارشناسان تمایل دارند موافق باشند که تفلون خود مشکلی نیست. خود پوشش غیر سمی در نظر گرفته می شود. حتی اگر تکه های کوچک آن را بخورید، درست از درون شما عبور می کند.

قابلمه

اما برخی از کارشناسان نگران این هستند که وقتی تفلون خیلی داغ می شود چه اتفاقی می افتد. فنتون به Live Science گفت: “وقتی تابه ها بیش از حد گرم می شوند، پوشش PTFE شروع به از هم پاشیدن می کند.

با تجزیه تفلون، گازهای سمی زیادی آزاد می شود. در موارد نادر، تنفس در این دودهای شیمیایی می تواند باعث تب بخار پلیمری شود ، وضعیتی که با تب بالا مشخص می شود.

تنگی نفس و ضعف. این گازها برای پرندگان نیز کشنده هستند لامپ های پوشش داده شده در تفلون خانه های طیور را از بین برده اند.

یک نگرانی خاص، اسید پرفلوئورواکتانوئیک (PFOA) است، یکی از مواد شیمیایی که هنگام گرم شدن ظروف تفلون آزاد می شود. فنتون گفت، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض PFOA با شرایط زیادی از سرطان گرفته تا بیماری تیروئید مرتبط است.

همه محققان فکر نمی کنند که مردم باید نگران خراب شدن تابه های تفلون خود باشند. برخی اشاره می کنند که هیچ مطالعه ای به طور خاص اثرات طولانی مدت ماهی تابه تفلون را بر روی انسان تجزیه و تحلیل نکرده است.