لیمو ترش

به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کن. فلاونوئیدهای مرکبات و مقادیر بالای ویتامین C موجود در لیمو، ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچ هستند.

بنابراین نوشیدن آب لیمو گرم به عملکرد مطلوب سیستم ایمنی کمک می کند. فلاونوئیدهای مرکبات نیز ضد دیابت هستند. فلاونوئیدهای موجود در لیمو به‌عنوان آنتی‌ اکسیدان عمل می‌کنند که رادیکال‌های آزاد را از بدن حذف می‌کنند و همچنین مشخص شده است که از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کنند.

اسید سیتریک موجود در آب لیمو با افزایش ترشح شیره معده و صفرا، دستگاه گوارش را تحریک می کند و همچنین به تحریک انقباض و آرامش دستگاه گوارش کمک می کند.

لیمو ترش

این به حرکت و جذب غذا از طریق دستگاه گوارش کمک می کند و همچنین حرکات منظم روده را تقویت می کند. همچنین اگر صبح ها اشتها ندارید و خوردن صبحانه برایتان سخت است.

سعی کنید 15 دقیقه قبل از غذا آب لیمو گرم بخورید تا به تحریک آب گوارشی و اشتهای شما کمک کند. به عملکرد کبد کمک می کند.

اسید سیتریک و سایر آنتی اکسیدان های موجود در لیمو به کبد کمک می کند تا صفرا و آنزیم های بیشتری تولید کند که به بهبود عملکرد کبد و توانایی آن در پاکسازی سموم از بدن کمک می کند.
آب لیمو، اگرچه طعم اسیدی دارد، اما در واقع یک بار در بدن قلیایی می شود. این به حفظ سطح pH بدن در یک محیط قلیایی تر کمک می کند، که با کاهش احتمال بیماری و بیماری مرتبط است.

مصرف لیموترش به بهبود جوانسازی، خاصیت ارتجاعی پوست و خواص محافظتی آن کمک می کند. Tt به کاهش عفونت های پوستی کمک می کند و باعث سم زدایی در سراسر بدن می شود.

این از پوست سالم حمایت می کند و در برخی از مطالعات، بوی بدن را نیز کاهش می دهد. لیموی تازه مالیده شده روی پوست همچنین می تواند به عنوان اسکراب بدن برای کمک به حذف سلول های مرده پوست استفاده شود و برای کمک به درمان شوره سر روی پوست سر استفاده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *