مزیت های چای سیاه

مطالعات علمی نشان داده است که چای سیاه فواید کمی دارد. هم چای سبز و هم چای سیاه از درختچه ای به نام Camellia Sinesis به دست می آیند. اما فرآیندهای تولید متفاوت است. در واقع، برگ های چای سیاه علاوه بر پژمرده شدن، نورد شدن و حرارت دادن، قبل از فرآیند خشک شدن نهایی تخمیر می شوند.

برای بهره مندی از فواید چای سیاه بدانید که توصیه می شود چیزی به آن اضافه نکنید. هیچ افزودنی مانند شیر یا شکر برای استفاده از تمام محاسن آن وجود ندارد.

چای

چای سیاه

بهبود بهداشت دهان و دندان: یکی از مزایای غیرقابل انکار چای سیاه و چای لیمو عمانی تاثیر آن بر سلامت دندان است. مطالعات انجام شده توسط انجمن تحقیقات سلامت تجارت چای نشان می دهد که چای سیاه تشکیل پلاک دندانی را کاهش می دهد. بر اساس این مطالعات، رشد باکتری هایی که باعث ایجاد حفره و پوسیدگی دندان می شوند را نیز محدود می کند. این پلی فنول های موجود در چای سیاه هستند که باکتری های مسئول حفره ها را از بین می برند. آنها همچنین از توسعه آنزیم هایی که به پلاک های دندانی اجازه می دهند به دندان های ما بچسبند جلوگیری می کنند.

تقویت کننده قلب: تاثیرات چای سیاه بر سلامت قلب و عروق مثبت است. دکتر عرب ال و همکارانش مقاله ای علمی با عنوان «مصرف چای سبز و سیاه و خطر سکته مغزی: یک متاآنالیز» نوشتند. آنها دریافتند که، صرف نظر از کشور مبدا، افرادی که 3 فنجان یا بیشتر چای در روز می نوشند، خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهند. این خطر در مقایسه با افرادی که یک فنجان یا کمتر چای سیاه در روز می نوشند، 21 درصد کاهش می یابد.

یک آنتی اکسیدان موثر: یکی دیگر از خواص چای سیاه، حاوی پلی فنول است. اینها آنتی اکسیدان هایی هستند که به محدود کردن آسیب DNA ناشی از ترکیب تنباکو و سایر مواد شیمیایی سمی کمک می کنند. این آنتی اکسیدان ها با آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها و سبزیجات متفاوت هستند. بنابراین، اگر به طور منظم مصرف شوند، فواید متفاوت و سبک زندگی سالم تری به همراه خواهند داشت.

خواص چای آلبالو برای لاغری

کمک به پیشگیری از سرطان: در سال های اخیر ثابت شده است که آنتی اکسیدان های موجود در چای در پیشگیری از انواع خاصی از سرطان نقش دارند. اینها شامل پلی فنول و کاتچین است، اگرچه برای قطعی بودن، مطالعات بیشتری برای تأیید این موضوع نیاز است. به نظر می رسد زنانی که چای می نوشند در مقایسه با سایر زنان کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان تخمدان هستند.

استخوان ها را قوی تر می کند: همچنین به نظر می رسد کسانی که به طور منظم چای با ترکیب گلاب برای واژن می نوشند استخوان های قوی تری دارند و خطر ابتلا به آرتروز کمتر است. نقش مواد شیمیایی گیاهی موجود در چای برجسته شده است.

خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد: مطالعه ای در میان افراد مسن ساکن جزایر مدیترانه انجام شد. او دریافت که افرادی که چای سیاه را برای مدت طولانی و در حد متوسط ​​مصرف می کنند، یعنی 1 یا 2 فنجان در روز، 70 درصد کمتر احتمال دارد به دیابت نوع 2 مبتلا شوند.